2003 ENGEL Victory 200/60 Tech
Specifiche
| Produttore | ENGEL |
| Modello | Victory 200/60 Tech |
| Anno | 2003 |
| Condizione | Usato |
| Numero di magazzino | 00071 |
| Clamping force | 600kN |
| Opening stroke | 457 mm |
| Ejector stroke | 100 mm |
| Ejector force | 39,8 kN |
| Screw diameter | 22/25/30/35 mm |
| Injection pressure | 2226/2089/1451/1066 bar |
Descrizione
Machine is in good condition and can be inspected in operation upon appointment.
Availability: 06/2026
Full technical specifications in the attached document.






